“Зелена картка”: як не попасти до шахрая під час оформлення міжнародного договору страхування?


“Зелена картка”: як не попасти до шахрая під час оформлення міжнародного договору страхування?

Нещодавно МТСБУ виявило декілька випадків схем шахрайства із купівлею фальшивих сертифікатів міжнародного страхування “Зелена картка”. Такі сертифікати вважаються недійсними, а у випадку настання страхового випадку, водій транспортного засобу є незабезпеченим страховим захистом. До того ж при виявлені недійсного страхового сертифікату контролюючими органами кермувальник може отримати штраф.

Фальшиві договори страхування зазвичай пропонують укласти сумнівні інтернет-ресурси, надаючи привабливі умови зі знижками понад 50%. МТСБУ нагадує, що вартість договорів міжнародного страхування “Зелена картка” встановлюється законодавчо і є єдиною для всіх страхових компаній України. Надмірна спекуляція ціною може свідчити про ненадійність страховика, а виданий ним сертифікат може бути фальшивим.

Бюро закликає водіїв бути обачними під час укладання договорів страхування та надає рекомендації, як не попасти до шахраїв:

1. Спочатку необхідно обрати страхову компанію. Страховий сертифікат “Зелена картка” видається в Україні лише страховими компаніями – повними членами МТСБУ - на сьогодні їх нараховується 11. Список можна переглянути за посиланням.

2. Якщо ви плануєте укласти договір з агентом або представником страхової компанії, необхідно перевірити його статус в Єдиному реєстрі страхових агентів на сайті МТСБУ за посиланням.

3. Після того як ви обрали страховика з яким плануєте укласти договір, необхідно звірити ціну з офіційно регламентованою. Вартість поліса “Зелена картка” встановлюється МТСБУ відповідно до поточного валютного курсу, актуальні дані можна переглянути за посиланням.

4. Після оформлення договору страхування “Зелена картка”, необхідно перевірити його дійсність на спеціальному сервісі МТСБУ за посиланням. Для подання запиту щодо чинності страхового сертифікату достатньо знати його номер або державний номер транспортного засобу на який було оформлено договір страхування.


Відео-інструкція, як оформити договір “Зелена картка”


Важливо пам’ятати, що наявність страхового сертифікату “Зелена картка” обов’язкова для водіїв автомобілів, які виїжджають за межі України. Цей сертифікат без будь-яких перешкод або витрат приймається органами влади всіх 50 країн-членів міжнародної системи “Зеленої картки”. У випадку ДТП за кордоном з вини водія з таким сертифікатом, страхова компанія виплатить відшкодування потерпілим замість винуватця, відповідно до законодавства країни, де сталася автомобільна аварія.
Договір міжнародного страхування “Зелена картка”, як і внутрішні договори ОСЦПВ, можна укласти у двох форматах: онлайн на сайтах страхових компаній/їх представників, або офлайн у локальному офісі. Варто зауважити, що договір страхування вступає в дію на наступний день після його оформлення, тому водію необхідно враховувати це під час планування своєї подорожі за кордон.