Новини МТСБУ

МТСБУ сплатило постраждалим понад 202 млн. грн.

13.10.21

За 9 місяців 2021 р. МТСБУ сплатило з Фонду захисту потерпілих 202,3 млн. грн. Загальна кількість виплат склала 5,4 тис. шт.

У порівнянні з січнем-вереснем минулого року кількість виплат зросла на 18,5%, сума виплат – на 32%.

pic1

Найбільшу питому вагу, як і в попередні періоди, мають виплати за шкоду, заподіяну власниками незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного полісу ОСЦПВ). Показники становлять 61% у загальній кількості виплат, та 67% у загальній сумі сплаченого відшкодування. За цією статтею виплат МТСБУ зробило 3,3 тис. шт. виплат на загальну суму 136,2 млн. грн., кількість виплат у порівнянні з аналогічним періодом 2020 р. збільшилась на 12%, а сума виплат – на 30%.

pic2 pic3

«У зростання виплат за незастрахованих водіїв досить значний внесок зробило збільшення загальної кількості автомобілів в країні. В період з 2016 по 2020 р. ми мали щорічний приріст кількості договорів ОСЦПВ в 3-5%. В 2020 р. їх укладено на 18% більше, ніж в 2016 р. За підсумками 8 міс. 2021 р. кількість договорів зросла на 8% до показників відповідного періоду минулого року.

В 2020 р. у порівнянні з 2016 р. страховиками ОСЦПВ зроблено виплат на 23% більше, ніж в 2016 р., тому що люди стали більш обізнаними щодо своїх прав і частіше звертаються за відшкодуванням, та страхові компанії стали краще опрацьовувати звернення постраждалих у ДТП. Лише за 8 міс. поточного ороку зростання кількості виплат, зроблених страховиками, становить 21% до показників того ж періоду в минулому році», – коментує генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

«Проте розуміння того, що динаміка виплат за незастрахованих водіїв певною мірою відображає зміну основних показників ринку ОСЦПВ, не знижує гостроту проблематики. Страховикам, суспільству та владі необхідно докласти зусиль, щоб на наших дорогах взагалі не було незабезпечених страхуванням транспортних засобів. Єдиний шлях до цього – автоматична відеофіксація наявності полісу ОСЦПВ, як це відбувається у низці європейських країн», – заявив він.

Також за три квартали 2021 р. збільшилась кількість виплат, зроблених за водіїв пільгових категорій. В січні-вересні минулого року вона становила 0,8 тис. шт., тоді як у той же період поточного року – 1 тис. шт. (зростання на 22%). Сума виплат також збільшилась на 35,3% і склала 36,8 млн. грн. Питома вага виплат за пільговиків становить 19,1% за кількістю та 18,2% за сумою виплат.

«Нещодавно у робочій групі при НБУ по новій редакції закону «Про ОСЦПВ» розпочалось обговорення конкретних норм та положень законопроєкту. Вже були озвучені пропозиції щодо необхідності змінити підхід до надання пільг в ОСЦПВ: від поточної ситуації, коли громадяни пільгових категорій за законом позбавлені необхідності укладати договір ОСЦПВ до такої, коли пільговик, як і кожен автовласник, повинен мати поліс, а його вартість буде компенсована через механізм монетизації пільг. Як саме це може бути реалізовано, робоча група обговорюватиме найближчим часом».

У перші три квартали 2021 р. МТСБУ виплатило майже 11,4 млн. грн. за зобов’язаннями з ОСЦПВ вісьмох страховиків, що визнані банкрутами. Це на 6,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За зобов’язаннями компаній, що припинили діяльність на ринку ОСЦПВ, але ще не визнані банкрутами у встановленому законодавством порядку, здійснено виплат шляхом повернення базового гарантійного внеску таких страховиків до загального фонду МТСБУ на суму 12,9 млн. грн. Це майже на 140% більше, ніж за аналогічний період 2020 р., що було викликано значним обсягом виплат по зобов’язаннях  страхових компаній «Галицька» та «Київ Ре».

Традиційно мінімальними залишаються виплати за невстановленими транспортними засобами (4,3 млн. грн.) та за ДТП, спричинені автомобілями, якими заволоділи внаслідок протиправних дій (0,7 млн. грн.).

pic4

 

pic5

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ