Новини МТСБУ

АМКУ надано дозвіл на укладання угоди про пряме регулювання збитків

07.11.16

В Україні стартує пряме врегулювання страхових випадків по обов'язковому страхуванню відповідальності власників трансп засобів . 27 жовтня 2016 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл на узгоджені дії у вигляді укладання МТСБУ і страховиками-членами Бюро угоди про пряме врегулювання збитків, обмеживши його дію двома роками.

Пряме врегулювання в Україні розпочне роботу в добровільному режимі. Обов’язковим механізм стане вже після прийняття законодавчих змін, що передбачені законопроектами №3551 та №3670 та знаходяться на розгляді у Верховній Раді.

Пряме врегулювання покликано покласти край несправедливій політиці затягування виплат страхового відшкодування та наблизити страховика до клієнта. В рамках прямого врегулювання потерпілий в ДТП зможе обирати, до якого страховика звернутись за відшкодуванням  – до страхової компанії винуватця в ДТП чи до страхової компанії, з якою сам потерпілий уклав договір ОСЦПВ.

Пряме врегулювання дозволить вдосконалити надання страхових послуг у сфері ОСЦПВ за рахунок посилення боротьби за споживача між страховими компаніями. Вибір клієнтом страховика для укладання договору ОСЦПВ стане більш свідомим, адже в результаті ДТП він зможе врегульовувати збитки через «свого» страховика, а не страховика винуватця в ДТП, як це відбувається сьогодні.

Досвід європейських країн, що перейшли до моделі прямого врегулювання демонструє також скорочення та спрощення процедури врегулювання збитків, оскільки страховик має стимул надавати якісні послуги, швидко і в повному обсязі виплачувати збитки «своєму» клієнту, з яким він пов'язаний договірними відносинами.

Одним з ключових переваг системи прямого врегулювання є гарантія вчасного отримання страхового відшкодування потерпілим. Для гарантування виконання зобов’язань один перед одним, страховики сформують гарантійний фонд у розмірі 50% середньомісячного розміру страхових виплат.

Пряме врегулювання збитків можливе за наступних умов:

•          ДТП сталося за участю виключно двох транспортних засобів, та є контактним (наявне зіткнення) незалежно від наявності або відсутності потерпілих, яким нанесено шкоду життю та здоров’ю;

•          обидва водії мали дійсні на момент ДТП поліси ОСЦПВ, видані страховими компаніями, які є учасниками системи прямого врегулювання

В рамках угоди врегулювання страхового випадку відбуватиметься наступним чином.

  1. Потерпілий в ДТП звертається до свого страховика або страховика винуватця. Страхова компанія врегульовує страховий випадок та здійснює страхове відшкодування клієнту.
  2. Один раз на місяць формується реєстр зустрічних вимог між страховиками, що здійснили відшкодування до страховиків винуватців. Компенсація витрат між страховиками відбуватиметься через розрахунково-клірингову систему в МТСБУ. Кошти страховиків зараховуються на спеціальні рахунки в уповноваженому банку. Для обслуговування за результатами відбору було обрано Укрсиббанк.

Нагадаємо, угоду про пряме врегулювання підписали 17 страховиків - «АХА Страхування»,  «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», «ПЗУ Україна», «ВУСО», «УАСК  АСКА», «ОРАНТА», «ПРОСТО-страхування», «УНІКА», «ПРОВІДНА», «ІНГО Україна», «Універсальна», «Міжнародна СК», «КРЕДО», «АСКО-Донбас Північний», «Колоннейд Україна», «БРОКБІЗНЕС», СО «Іллічівське». Спільна частка страховиків складає більше 50% ринку ОСЦПВ.

Ще близько десяти страховиків бажають долучитись до системи прямого врегулювання найближчим часом. МТСБУ розраховує, що з часом всі оператори ринку ОСЦПВ приєднаються по Угоди про пряме врегулювання і кожен учасник ДТП отримає можливість скористатись механізмом прямого врегулювання.

«Приємно зазначити, що вже в грудні страховики розпочнуть роботу в умовах прямого врегулювання. Це найважливіший крок назустріч клієнту, який свідчить про лояльність, довіру страховиків до своїх клієнтів та готовність впроваджувати кращі європейські практики. Гадаю, що найближчим часом кількість компаній, що приєднались до Угоди про пряме врегулювання значно зросте, адже зручність в отриманні відшкодування – не просто додаткова опція страховика, а важлива конкурентна перевага на сучасному ринку ОСЦПВ», - зауважив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ