Новини МТСБУ

МТСБУ виступає за підвищення страхових сум за договорами ОСЦПВ

14.07.15

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ), керуючись нормами Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, в умовах стрімкої інфляції та суттєвого збільшення оцінюваних збитків за наслідками ДТП, вважає за необхідне підвищити страхові суми за договорами обов’язкового страхування цивільної-правової відповідальності (ОСЦПВ) автовласників. Відповідні пропозиції були неодноразово надіслані до Нацкомфінпослуг. МТСБУ сподівається, що найближчим часом вони будуть розглянуті та схвалені.

Діючі розміри страхових сум в якості лімітів відповідальності страховика були затверджені Держфінпослуг ще у 2010 році (Розпорядження Держфінпослуг №566 від 09.07.2010).

Зазначені пропозиції МТСБУ передбачають підвищення страхових сум вдвічі, встановивши страхову суму за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю у розмірі 200 000 грн. та страхову суму за шкоду, заподіяну майну – 100 000 грн.

Таке поступове підвищення  лімітів відповідає вимогам Директиви 2009/103/ЄС Європейського парламенту щодо необхідності суттєвого підвищення лімітів відповідальності за договорами ОСЦПВ, зокрема, у випадку шкоди, заподіяної життю та здоров’ю – 1 млн. євро на одного потерпілого або 5 млн. євро на одну страхову подію незалежно від кількості потерпілих та у випадку майнових збитків – 1 млн. євро на одну страхову подію незалежно від кількості потерпілих.

МТСБУ пропонує щорічне збільшення страхових сум мінімум вдвічі, що дозволить протягом наступних 10-ти років наблизити українські стандарти до європейських у сфері обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності.

Прес-служба МТСБУ

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ