Для організаторів тендерів

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) в межах своєї компетенції вживає заходи щодо протидії недобросовісній конкуренції на ринку обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників, у тому числі при формуванні цінових пропозицій на закупівлю послуг з означеного виду страхування.

Страхові платежі (внески, премії) із зазначеного виду страхування є регульованими та  для кожного договору страхування визначаються  шляхом добутку базового страхового платежу та коригуючих коефіцієнтів, затверджених Уповноваженим органом, що здійснює нагляд за страховою діяльністю, Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.20014 № 1961- IV, із змінами та доповненнями, зокрема Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” від 05.07.2012р.№ 5090-IV.

Укладання внутрішнього договору страхування з розміром страхового платежу, що не відповідає вимогам актів цивільного законодавства з цього виду страхування, є порушенням норм такого законодавства, і цей правочин може розглядатися як такий, що вчинений з порушенням.

З метою дотримання законодавства про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів при здійсненні закупівель послуг, уникнення невідповідності процедури закупівлі чинному законодавству страховики-учасники процедури закупівлі, замовник (юридична особа, яка планує або здійснює закупівлю страхових  послуг за рахунок державних чи недержавних коштів), мають право звернутися до МТСБУ з проханням надати методичну допомогу з питань страхування та тарифікації страхових послуг з означеного виду страхування. Якщо інформація про проведення тендеру стає відомою в МТСБУ,  Бюро також може ініціативно направляти листи замовникам з інформацією методологічного характеру.

За допомогою отриманої інформації організатор конкурсних трогів зможе самостійно здійснити та/або перевірити розрахунок страхового платежу з врахуванням найбільш актуальної інформації на момент його розрахунку та з врахуванням особливостей використання власних транспортних засобів, історії збитків кожного з них, строків проходження технічного контролю, фактичних строків страхування, а також кількості договорів страхування, що будуть страхувальником укладатись одночасно.

Для організатора конкурсних закупівель, при обранні переможця, важливо також звертати увагу на показники фінансової звітності страховика, сервісні пропозиції щодо обслуговування та врегулювання страхових подій, досвід, а також інші умови співпраці зі страховиком - учасником конкурсу.

Сподіваємось, що страховик, обраний з врахуванням всіх зазначених факторів, а не виключно за найменшою ціновою пропозицією, стане Вашим реальним страховиком та надійним партнером.  

Звертаємо Вашу увагу, що оцінювані в МТСБУ характеристики страховиків, визначені за внутрішніми регламентами МТСБУ за підсумками кожного кварталу, містяться у зручному для сприйняття користувачами вигляді у розділі «Оцінка діяльності страховиків» Головного меню сайту. Порядок оприлюднення результатів оцінювання страховиків-членів МТСБУ визначений рішеннями керівних органів МТСБУ. Бюро не надає довідок стосовно оцінок діяльності страховиків-членів МТСБУ. Пропонуємо користуватись оприлюдненою на інтернет – порталі МТСБУ інформацією.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ