Виплати з фонду страхових гарантій

Фонд страхових гарантій, призначений для забезпечення платоспроможності МТСБУ під час взаєморозрахунків з уповноваженими організаціями іншій країн у галузі страхування цивільно - правової відповідальності, з якими МТСБУ уклало угоду про взаємне визнання договорів такого страхування та взаємне врегулювання питань стосовно відшкодування шкоди.

 З 19 лютого 2016 року встановлені наступні розміри страхових сум (в межах яких МТСБУ здійснює регламентні виплати з цього Фонду):

   100 000 грн., у випадку заподіяння шкоди майну потерпілих;

   200 000 грн., у випадку заподіяння шкоди життю і здоров’ю потерпілих.

Для відшкодування шкоди, що залишилася невідшкодованою понад зазначені розміри страхових сум, заявник чи інша особа, яка має на це право звертається з вимогою про відшкодування шкоди безпосередньо до особи відповідальної за її заподіяння (водій або власник транспортного засобу). МТСБУ має можливість здійснити регламентну виплату, що перевищує розмір страхової суми, лише за наявності відповідного дозволу іноземної страхової компанії, якою виданий сертифікат «Зелена картка».

 Для отримання відшкодування шкоди з Фонду страхових гарантій МТСБУ необхідно виконати такі дії:

    1. Невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) письмово надати МТСБУ повідомлення про ДТП (натисніть виділені слова - завантажити зразок повідомлення).

Повідомлення про ДТП надається МТСБУ особисто у приймальні громадян ( у понеділок - четвер без перерви на обід - з 09:00 до 18:00, у п’ятницю без перерви на обід - з 09:00 до 16:45) або поштою: Україна , 02002, Київ-2", а/с 272  МТСБУ, або електронним листом mtibu@mtibu.kiev.ua, або факсом (044)239-2031 (працює цілодобово у автономному режимі).

Після цього представник МТСБУ телефоном або листом від МТСБУ  проінформує про порядок врегулювання претензії із переліком необхідних документів.

    2. Для отримання відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має на це право, протягом 30 днів з дня подання письмового повідомлення про ДТП подає до МТСБУ  заяву, яка містить: прізвище, ім’я, по батькові заявника та його місце проживання (фактичне та місце реєстрації); зміст майнової вимоги щодо відшкодування заподіяної шкоди та відомості (за наявності), що її підтверджують; обставини, якими заявник обґрунтовує свою вимогу, та докази, що їх підтверджують відповідно до законодавства; розмір шкоди; підпис заявника і дата подання заяви (натисніть виділене - бланк заяви завантажити).

Для відшкодування шкоди, заподіяної майну потерпілої особи

до заяви додаються:

  • копія довідки про присвоєння заявнику ідентифікаційного номеру платника податку, у разі його присвоєння (засвідчену заявником);
  • копії заповнених сторінок паспорту або іншого документу заявника, яким відповідно до законодавства України може посвідчуватись особа (засвідчені заявником);
  • копія документу, засвідчену заявником, яким підтверджується право власності на пошкоджений транспортний засіб (копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, копія договору купівлі-продажу транспортного засобу, тощо);
  • копія документу, що посвідчує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину), у разі якщо заявник не є потерпілим або його законним представником (засвідчену нотаріально або надати оригінал для огляду);
  • копія довідки про пошкодження вищезазначеного транспортного засобу, складену відповідним підрозділом Національної поліції України на місці ДТП (засвідчену заявником);
  • довідка з банку про відсутність договору добровільного страхування майна (КАСКО), у разі придбання транспортного засобу в кредит;
  • оригінал або копія сертифікату «Зелена картка» особи винної у скоєнні ДТП (у разі наявності). Прохання, за можливості, завірити таку копію підписом та печаткою відповідного підрозділу Національної поліції України;
  • відомості про особовий рахунок заявника в установі банку (бланк встановленого зразка - завантажити).

    Потерпіла особа сприяє МТСБУ в отриманні документів, на підставі яких прийматиметься рішення про здійснення виплати, а саме:

  • документи, що підтверджують відповідальність особи, яка скоїла вищезазначену ДТП зокрема:

     -     оригінал довідки про обставини ДТП з обов’язковим зазначенням винних та потерпілих осіб (бланк встановленого зразка, на випадок відсутності відповідних бланків у відповідних підрозділах  Національної  поліції України, додається);

     -     належним чином завірену копію постанови суду (завірену печаткою суду та з відміткою щодо набрання нею законної сили) з обов’язковим зазначенням транспортних засобів учасників ДТП та їх номерних знаків.

Оригінал документу, яким підтверджується розмір матеріального збитку, завданого внаслідок згаданої ДТП (висновок автотоварознавчого дослідження, звіт про оцінку пошкоджень, тощо), під час якої пошкоджено вищезазначений транспортний засіб надається до МТСБУ аварійним комісаром або потерпілою особою (у разі проведення незалежної оцінки, коли представник МТСБУ не з’явився у визначений законодавством строк). Для компенсації понесених витрат на визначення розміру матеріального збитку надається до МТСБУ відповідний розрахунковий документ, який підтверджує такі витрати.

ВАЖЛИВО!

В деяких випадках МТСБУ може запросити додаткові документи з метою встановлення всіх обставин ДТП, встановити ступінь вини учасників і визначити розмір шкоди.

ПРОСИМО ВКАЗУВАТИ КОНТАКТНІ ДАНІ У ЗАЯВАХ ТА ПОВІДОМЛЕННЯХ ДЛЯ ПРИСКОРЕННЯ ПРОЦЕСУ ВРЕГУЛЮВАННЯ ЗБИТКІВ!

 УВАГА!     У разі надання свідомо неправдивої інформації, МТСБУ може здійснити заходи щодо повернення неправомірно сплаченого відшкодування, відповідно до діючого цивільного законодавства України, а також щодо притягнення до карної відповідальності.

СТОСОВНО ВІДШКОДУВАННЯ ЗАПОДІЯНИХ ЗБИТКІВ ЖИТТЮ ТА ЗДОРОВ’Ю ПОТЕРПІЛИХ НАТИСНІТЬ НА ВИДІЛЕНІ СЛОВА  «ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я»

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ